Beskrivelse

Super fin og lækker kam fra Di´Clare.
Denne lækre titaniums kam er fordelt i to dele. Hvor hver ende giver dig forskellig tæthed mellem tænderne, så du kan bruge den til det hele.
Kammen er håndlavet, hvilket giver den et eksklusivt look, men samtidig praktisk i brug, da den er super let og samtidig med antislip i “håndtaget”. Den ligger fantastisk i hånden, og er dejlig let og arbejde med.
Den er fantastisk til lang pels, da den er antistatisk.

OBS: Denne kam er beregnet som en finish kam og ikke beregnet til at redde store filter ud mv.
Dette er grundet det bløde titaniums materiale!

FACT:

  • Længde: 22 cm.
  • Vægt: 32 gram.
  • 6 tænder pr. cm i en tætte del.
  • 4 tænder pr. cm i den alm. del.
  • Tænderne måler 3,3 cm.

Fås i flere farver.

Di´Clare er vores nye mærke af kvalitets grooming-produkter.
De er skabt af Diana Clare Bentley, som er hundefrisør, og ejer af
Hundesalon – Den Logrende Hale.
Hun har stor ekspertise i faget, hvor hun særligt har specialiseret sig i håndklip af hunde. Derfor har hun udviklet sakse og grooming-udstyr efter hendes egne kritiske ønsker og krav.
Produkterne er udarbejdet efter mange års arbejde i salonen, og er gennemtestet inden de kom i produktion.
Diana går meget op i at design og ergonomi går op i en højere enhed, derfor er produkterne velegnet til både den professionelle groomer og til kæledyrsejeren, som ønsker et lækkert produkt.
Diana står mange timer i salonen hver dag, derfor er produkterne udarbejdet ud fra et professionelt synspunkt..